Hokr

V dobách, kdy bylo ještě poměrně obvyklým jevem poslouchat muziku nejlépe za tmy a se zavřenýma očima z voňavé vinylové desky nebo rovněž vonícího magnetofonového pásku a odříznout se tak na pár hodin od trudných a skličujících povinností a soustředit se pouze na tento očistný akt, sdružilo se několik lidí velmi podobně vnímajících svět a hudbu.

Takto vznikla kapela Hokr, která pod tímto jménem, s výjimkou několik let trvajícího období účinkující s poněkud nešťastně zvoleným názvem Poco Loco, hraje díky příznivým náhodám dodnes.

Určujícím faktorem poněkud zvláštního vyznění hudebních kompozic této kapely je vedle uspořádání genů a specifických chemických směsí v neuronových sítích jejích členů to, že nikdy nebyli profesionálními hráči, tudíž neexistovala starost o to, aby se jejich hudba dobře prodávala, což umožňuje relativní svobodu tvorby. Posluchače naladěné na hokrovskou notu by mohla zaujmout možnost porovnat muziku vzniknuvší v letech 1979 až 1984, již si mohou poslechnout na cédéčkách Hokrova vila a Starej Hokr vol. 2, s tou současnou.

. . .

Kontakt: hokrmusic@gmail.com nebo pavliscermak@seznam.cz

prodej CD a LP: pavliscermak@seznam.cz
cena:
CD Starej Hokr vol.2 – 250 Kč
Ostatní – 200 Kč